Трохи теорії. Колірна температура (колір світіння, температура світіння) - характеристика ходу інтенсивності випромінювання джерела світла, як функції довжини хвилі в оптичному діапазоні. Відповідно до формули Планка, колірна температура визначається як температура абсолютно чорного тіла, при якій воно випускає випромінювання того ж колірного тону, що і розглядаєме випромінювання. Характеризує відносний внесок випромінювання даного кольору в випромінювання джерела, видимий колір джерела.

Трохи від нас. Отже, температура світіння вимірюється в градусах Кельвіна і відображає колір створюваний джерелом світла.

На жаль, в народі поширена помилкова думка, що чим вище колірна температура, тим потужніша лампа. Температура освітлення - це всього лише модель, яка говорить про те, якою має бути температура нагрітого ідеального тіла, щоб воно світилося тим чи іншим кольором. Так сонце дає нам біле (в нашому розумінні) світло, температура на поверхні сонця 5500 Кельвін, тому можна говорити, що автомобільна лампа, що дає таке ж світло по спектру як і сонце, має колірну температуру 5500 Кельвін.

Найбільш часто зустрічаються колірні температури автоламп:

  • 3500 Kельвін (Жовтий колір) - підходить для протитуманних автомобільних ламп, як основне освітлення не придатне.
  • 4300 Кельвін (Біло-жовтий колір) - автолампи, колір світіння яких 4300 Кельвін ідеально підходять для використання в дощову, снігову погоду.
  • 5000 - 5500 Кельвін (Білий колір) - натурально-білий колір світіння автомобільної лампи.
  • 6000 - 6500 Кельвін (Холодно-білий колір) холодно-білий, автомобільні лампи, колір світіння яких 6000-6500 Кельвін ідеально підходять для використання в суху погоду.
  • 8000 Кельвін (насичений блакитний колір) - синій, легкий фіолетовий, використання автомобільних ламп з таким кольором світіння практично неможливе.

Тобто чим вище колірна температура, тим ближче колір лампи до фіолетового кольору, а чим нижче - до жовтого кольору.

Максимальна яскравість досягається тільки на температурі 4300 Кельвін - 6500 Кельвін і з ростом або зменшенням температури яскравість впаде.

Однак 4300 Кельвін багатьом не подобається через колір - це яскравий біло-жовтий колір світіння автомобільної лампи. Тому більшість воліє температуру 5000-6500 Кельвін - яскраве холодно-біле світло, таке світло на Вашому авто виглядатиме дуже стильно.